10.6.2022

Wraz ze wzrostem cen energii, ale także ze względów środowiskowych, coraz więcej właścicieli budynków decyduje się na izolację swoich budynków. Jednak wysokiej jakości izolacja to kwestia dobrze wykonanych detali. Obejmują one również okablowanie. Niestety nawet dzisiaj spotykamy się z niewłaściwie dobranymi materiałami elektroinstalacyjnymi umieszczonymi w warstwach izolacyjnych. Efektem tych nieprofesjonalnych instalacji jest uszkodzona elewacja w stosunkowo krótkim okresie użytkowania, której późniejsza naprawa jest kosztowna i często nie obywa się bez widocznych napraw.

Podstawą wysokiej jakości instalacji okablowania w izolacji termicznej jest prawidłowe i mocne zakotwienie materiału okablowania, np. puszki pod wyłącznikiem. Kolejną ważną cechą jest minimalizacja mostków termicznych w miejscu okablowania. Spełniając te dwa podstawowe wymagania, uzyskujemy długą żywotność instalacji elektrycznej, a także samej izolacji i elewacji w bezpośrednim sąsiedztwie tej instalacji.

KEFZ 80/VDZ - puszka przyłączeniowa z wiertłem do końcowej izolacji termicznej

KEFZ 80/VDZ_KB - puszka przyłączeniowa z wiertłem do końcowej izolacji termicznej   KEFZ 80/VDZ_KB - puszka przyłączeniowa z wiertłem do końcowej izolacji termicznej

Do montażu urządzeń w ocieplonych elewacjach o grubości warstwy izolacji min 80 mm. Nadaje się do popularnych rodzajów izolacji (styropian, wełna mineralna). Montaż również w elewacjach wykończonych i ocieplonych. Puszki elektroinstalacyjne z uszczelnionymi wlotami membranowymi. W zestawie: nośnik śrubowy, puszka elektroinstalacyjna, zestaw do ręcznego wiercenia, instrukcja montażu, wkręty.

W zestawie KEFZ 80/VDZ znajduje się wielorazowa otwornica ręczna do wykonania otworu w celu montażu nośnika śrubowego KEFZ 80_KB.

MDFZ 80/VDZ - płyta montażowa z otwornicą co wykończonej izolacji termicznej

MDFZ 80/VDZ_KB - płyta montażowa z otwornicą co wykończonej izolacji termicznej   MDFZ 80/VDZ_KB - płyta montażowa z otwornicą co wykończonej izolacji termicznej

Do montażu urządzeń (czujników, kamer itp.) w ocieplonych elewacjach o grubości warstwy izolacji min 80 mm. Nadaje się do popularnych rodzajów izolacji (styropian, wełna mineralna). Montaż również w elewacjach docieplonych finalnie. Płyta montażowa przystosowana do wkrętów o śr. od 4 do 5 mm. Nośność stała 15 N. W zestawie: nośnik śrub, płyta montażowa, zestaw do wiercenia ręcznego, instrukcja montażu, śruby.

W zestawie MDFZ 80/VDZ znajduje się wielorazowa otwornica ręczna do wykonania otworu w celu montażu nośnika śrubowego MDFZ 80_KB.